V jižních Čechách, tam kde se rozlehlá pole a hluboké lesy pomalu mění v třeboňské rybníky, leží město na řece Nežárce, město Jindřichův Hradec. A právě zde ručně vyrábí a nabízí mýdla v eko kvalitě rodinná mydlárna Nežárka.

Přírodní mýdla vyrábíme tradiční metodou - tzv. metodou za studena, tedy smícháním louhu s oleji a dalšími přísadami jako jsou různé esence, bylinky či jíly. Takové mýdlo obsahuje přirozeně vzniklý glycerin a nezmýdelněné oleje, které jemně pečují o pokožku na rozdíl od chemických mýdel vyrobených z ropy.

Celou cestu kreativního tvoření započala Jana, majitelka mydlárny. Ta totiž už více jak 10 let tvoří originální oblečení pod značkou Jane Art a mnozí z Vás již o ní nejspíše slyšeli. Přitom jí pomáhala dcera. Ta svou kreativitu zase odrazila ve špercích a doplňcích, které vyráběla přímo k oděvům Jane Art. 

A jelikož nám není lhostejný stav životního prostředí, snažíme se jíst zdravě a rády kupujeme potraviny od lokálních prodejců. Proto časem Jana převedla celou domácnost na ekologickou - ve snaze zmenšit svou ekologickou stopu na minimum. Začala také nakupovat eko čistící prostředky a více se zajímat o složení kosmetiky. A tehdy to vlastně vše začalo...

Zjistili jsme, že spousta čistících prostředků a kosmetiky se dá doma vyrobit a tak se začalo nejprve výrobou vlastního pracího prášku a aviváže. Časem pak vařit voňavá přírodní mýdla. Tehdy se u nás propadlo mýdlaření a začaly se vyrábět všemožné variace a mýdla s různými účinky. V momentě, kdy se doma hromadily zásoby mýdel a celá rodina již byla obdarována takovým množstvím, že by se mohla dědit z generace na generaci, přišla otázka, zda nezačít mýdla vyrábět k prodeji. A tak po zdlouhavém papírování, dopisování a vláčení po všemožných úřadech vznikla mydlárna Nežárka.

Mydlárna, která vám svými výrobky dělá radost a přináší do každé koupelny trochu té naší jihočeské voňavé atmosféry.

  • Naše mýdla vyrábíme  v provozovně schválené krajskou hygienickou stanicí a stavebním úřadem.

  • Mýdla splňují veškeré legislativní povinnosti vycházející z Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009 o kosmetických přípravcích.

  • Bezpečnost mýdel byla atestována Státním zdravotnickým ústavem.

  • U všech mýdel byla provedena notifikace přípravků do portálu CPNP a v místě provozovny je uložena kompletní Informační dokumentace k přípravkům.